ویزای تایلند

یکی از کشورهایی که مورد توجه مردم دنیا برای سفر قرار گرفته است کشور تایلند است که به یکی از مقصدهای پرطرفدار برای هموطنان ایرانی هم تبدیل شده است. کشور تایلند با دارا بودن شهرهای معروفی همچون پاتایا، بانکوک، پوکت توانسته گردشگران زیادی را از سراسر دنیا به سمت خود بکشاند. برای سفر به این کشور، اخذ ویزای تایلند ضروری است.

از جاذبه‌های گردشگری و دیدنی تایلند می‌توان به ساحل‌های زیبا در کنار طبیعت دیدنی آن و غذاهای خوشمزه تایلندی اشاره کرد که هر گردشگری را به خود جذب می‌کند.

بهترین زمان سفر به کشور تایلند

ازآنجاکه کشور تایلند دارای آب‌وهوای مختلفی در نقاط گوناگون خود است هر زمان از سال به قسمتی از این سرزمین می‌توان سفر کرد اما اگر به‌طور دقیق‌تر اطلاعاتی در مورد زمان سفر به بهترین شهرهای تایلند می‌خواهید خوب است موارد زیر را بدانید.

بهترین زمان برای سفر به بانکوک

در رابطه با بهترین زمان سفر به بانکوک باید بدانید که پیشنهاد ما ماه ژانویه یا بازه یک ماه قبل و بعد ان است، اما همان‌طور که از زمان آن مشخص است در این بازه نمی‌توان تور ارزان پیدا کرد و به همین خاطر اگر به دنبال سفر ارزان‌قیمت هستید می‌توانید زمان‌های گرم این منطقه را انتخاب کنید تا بتوانید با کمترین هزینه به بانکوک سفر کنید.

بهترین زمان برای سفر به پاتایا

بهترین زمان سفر به پاتایا از اواخر ماه مهر تا فروردین است که با توجه به‌قرار داشتن روزهای کریسمس و سال نو میلادی در این بازه باید زمان مناسبی را انتخاب کنید تا ازلحاظ هزینه هم بتوانید سفر ارزان قیمتی را برای خود برنامه ریزی کنید.

بهترین زمان برای سفر به پوکت

اگر علاقه‌مند سفر به پوکت هستید باید بدانید بهترین زمان سفر به این منطقه از آبان ماه تا اواخر دی‌ماه است که هرچه سفر خود را در ابتدای این زمان برنامه‌ریزی کنید با توجه هم‌زمان شدن آخر این بازه با سال نو میلادی می‌توانید با هزینه کمتری به پوکت سفر کنید و از سواحل زیبای آن لذت ببرید.

انواع ویزای تایلند

 اگر علاقه‌مند سفر به کشور زیبای تایلند هستید باید بدانید ورود به این کشور نیاز به دریافت ویزا دارد. نیل گشت روز کارگزار مستقیم اخذ ویزای تایلند در کوتاه ترین زمان و با کمترین هزینه، بدون نیاز حضوری شما مسافر عزیز در سفارت تایلند، گرفتن ویزا برای سفر به این کشور را برای شما آسان نموده است.  لازم به ذکر است ویزای تایلند به صورت یک لیبل است که در پاسپورت مسافر چسبانده می شود. انواع ویزا بر حسب نوع سفر شما به شرح زیر است:

 • ویزای توریستی تایلند یک‌بار ورود
 • ویزای توریستی تایلند دو بار ورود
 • ویزای تجاری, تحصیلی یک‌بار ورود
 • ویزای تجاری، تحصیلی چند بار ورود
 • ویزای ترانزیت

در رابطه با مدت اعتبار ویزای توریستی تایلند باید به این نکته اشاره کرد که از زمان گرفته شدن ویزا تا سه ماه بعد اجازه ورود به خاک کشور تایلند صادر می‌شود و پس از ورود به کشور نیز تا یک ماه اجازه ماندن در این کشور با این نوع ویزا وجود دارد.

با ویزای توریستی تایلند اجازه کار یا اقامت در این کشور را ندارید و در صورت مشاهده یکی از این موارد طبق قوانین تایلند جریمه سنگینی خواهید شد، همین‌طور اگر حتی یک روز بیشتر از زمان مجاز ثبت‌شده در ویزا در خاک این کشور بمانید علاوه بر پرداخت جریمه برای شما مشکلات دیگری از سوی دولت این کشور ایجاد خواهد شد.

 

شرایط و مدارک دریافت ویزای تایلند

برای اخذ ویزای تایلند مدارک زیر موردنیاز است تا بتوانید به‌راحتی اقدام به دریافت آن نمایید.

 1. اصل پاسپورت با حداقل شش ماه اعتبار باقیمانده
 2. دو قطعه عکس ۴*۳ جدید به‌صورت رنگی با زمینه سفید که با عکس در پاسپورت باید تفاوت داشته باشد
 3. کپی کارت ملی
 4. کپی صفحات شناسنامه
 5. بلیط رفت و برگشت به کشور تایلند
 6. واچر هتل یا همان تائید رزرو هتل در کشور تایلند
 7. تمکن مالی که مقدار آن باید حداقل ۱۵ میلیون تومان باشد و توسط بانکی به زبان انگلیسی دریافت شود.
 8. تکمیل فرم اطلاعات مسافر

در رابطه با مدت زمان انتظار برای دریافت ویزای تایلند نیز باید بدانید که از زمان تحویل کامل مدارک ۴ روز کاری زمان نیاز است تا مدارک شما توسط سفارت تایلند موردبررسی قرار گیرد و ویزای شما صادر گردد.

یکی از مواردی که خیلی از متقاضیان درخواست ویزای تایلند در رابطه با آن سؤال دارند این است که آیا هنگام ثبت درخواست ویزا حتماً باید در ایران حضورداشته باشند؟ پاسخ این سؤال بلی است و حتماً باید در ایران حضورداشته باشند، همچنین درصورتی‌که از کشور دیگری هم قصد اقدام برای اخذ ویزا داشتید باید اقامت آن کشور را داشته باشید.

اعتبار ویزای تایلند

دوره ماندن اعتبار ویزای توریستی بسته به تعداد ورودی هایی که در مرز زمین یا از فرودگاه انجام می دهید ، از ۳ ماه تا ۶ ماه متغیر است. اگر از طریق مرز زمینی وارد تایلند شوید ، به شما اجازه اقامت ۱۵ روزه به عنوان توریست در پست مهاجرت داده می شود ، پس از آن مجبورید مجدداً از کشور خارج شوید یا قبل از انقضا اجازه اقامت خود را صادر کنید. اما ، در صورت تمایل یا نیاز به ماندن در تایلند ، ویزای توریستی نیز می تواند تمدید شود. در نظر داشته باشید که موفقیت برای تمدید اقامت فقط به صلاحدید مامور مهاجرت در درخواست شما است.

 

قیمت ویزای تایلند

ویزای تایلند

نوع ویزا

نوع درخواست

دفعات ورود

مدت اقامت

قیمت

توضیحات

ویزای توریستی انفرادی عادی یک بار ورود ۱ ماه ۴۰ یورو مدت اعتبار ویزا ۳ ماه است
ویزای توریستی انفرادی عادی دوبار بار ورود ۱ ماه ۷۵ یورو مدت اعتبار ویزا ۳ ماه است