طول پرواز تهران گوانجو چقدر است؟

برای اطلاع از مدت زمان پرواز تهران به گوانجو، کافی است روی گزینه «جزئیات پرواز» کلیک کنید. در این قسمت، مدت زمان پرواز در مقابل گزینه «مدت پرواز» نمایش داده شده است. توجه داشته باشید که اگر پرواز شما مستقیم نیست، باید مدت پرواز را در پروازهای مختلف با یکدیگر جمع بزنید.

به‌طور مثال مطابق تصویر زیر مسیر پرواز تهران گوانجو با ایرلاین امارات از دو بخش شامل تهران (IKA) به دوبی (DXB) و دوبی (DXB) به گوانجو (CAN) تشکیل شده است. پرواز تهران به دوبی ۲ ساعت و ۱۰ دقیقه و پرواز دوبی به گوانجو ۶ ساعت و ۵۵ دقیقه به طول می‌کشد. بنابراین طول پرواز تهران گوانجو ۹ ساعت و ۵ دقیقه طول خواهد کشد.

البته به دلیل توقفی که در فرودگاه دوبی خواهید داشت (یک توقف ۱۳ ساعت و ۳۰ دقیقه‌ای در فرودگاه Dubai Int (DXB))، مدت زمانی که شما در مسیر خواهید بود، ۲۲ ساعت و ۳۵ دقیقه طول خواهد کشید.

📣 توجه: مدت زمان پرواز و همچنین مدت زمان توقف در فرودگاه ترانزیت، با توجه به زمان و تاریخ پرواز متفاوت خواهد بود.

پرواز تهران گوانجو

میزان بار مجاز در پرواز تهران گوانجو

میزان بار مجاز در پروازهای داخلی و خارجی با توجه به عوامل مختلفی از جمله نوع کلاس پرواز، اندازه هواپیما، شرکت هواپیمایی و مسیر پرواز متفاوت است. این مقدار بار مجاز از 20 کیلوگرم تا 50 کیلوگرم متغیر است.

قوانین حمل بار دستی در پرواز نیز با توجه به عواملی مانند اندازه هواپیما، شرکت هواپیمایی، نوع کلاس پرواز و مسیر پرواز متفاوت است. با این حال، در بیشتر موارد، مقدار بار دستی مجاز بین 5 تا 7 کیلوگرم است.

در بلیط هواپیما، ممکن است میزان بار مجاز به صورت «1PC» ذکر شود. PC مخفف عبارت «Piece of Cargo» است و عدد جلوی آن بیانگر تعداد چمدان‌هایی است که می‌توانید به بخش باربری پرواز تحویل دهید. توجه داشته باشید که اندازه کل هر چمدان (طول + عرض + ارتفاع) نباید بیشتر از 158 سانتی متر باشد.

وزن چمدان مجاز بسته به کلاس رزرو و همچنین نوع کرایه انتخابی متفاوت است:

  • در کلاس تجاری، مسافران می‌توانند دو چمدان تا وزن هر کدام 32 کیلوگرم را با خود حمل کنند.
  • در کلاس اکونومی، مسافران می‌توانند دو چمدان تا وزن هر کدام 23 کیلوگرم را با خود حمل کنند.

علاوه بر اطلاعات کلی که به آن اشاره شد، میزان بار مجاز نیز در کارت خرید پرواز درج شده است. به عنوان مثال مطابق تصویر زیر، در پرواز تهران به گوانجو با ایرلاین امارات، مسافران می‌توانند تا 30 کیلوگرم بار به همراه داشته باشند.

بار مجاز پرواز تهران گوانجو

جریمه کنسلی (استرداد) بلیط هواپیما تهران گوانجو

جریمه کنسلی بلیط هواپیما تهران به گوانگجو بسته به نوع بلیط و ایرلاین متفاوت است. برای اطلاع از میزان جریمه، لطفاً قوانین مربوط به کنسلی بلیط را از بخش “قوانین” یا در وب‌سایت شرکت هواپیمایی مورد نظر مطالعه کنید.

بهترین زمان خرید بلیط هواپیما تهران گوانجو

بهترین زمان خرید بلیط هواپیما تهران گوانجو، زمانی است که تقاضا برای پرواز کمتر است. این زمان معمولاً در فصل‌های کم‌سفر مانند تابستان است. همچنین اگر از چند هفته یا چند ماه قبل برای خرید بلیط اقدام کنید، معمولاً می‌توانید بلیط ارزان‌تری پیدا کنید.

در اینجا چند نکته برای خرید بلیط هواپیما تهران گوانجو با قیمت مناسب آورده شده است:

  • برای خرید بلیط قیمت ایرلاین‌های مختلف را مقایسه کنید.
  • از تقویم قیمتی استفاده کنید تا ببینید در چه روزهایی قیمت‌ها پایین‌تر است.
  • برای سفر در روزهای وسط هفته یا روزهای غیرتعطیل برنامه‌ریزی کنید.

اگر قصد سفر به گوانجو در فصل‌های پرسفر مانند زمستان یا بهار را دارید، بهتر است از چند ماه قبل برای خرید بلیط اقدام کنید. همچنین، می‌توانید از ایرلاین‌های چارتر استفاده کنید که معمولاً قیمت‌های پایین‌تری دارند.

در ادامه به بررسی عوامل موثر بر قیمت بلیط هواپیما تهران گوانجو می‌پردازیم:

فصل سفر: در فصل‌های پرسفر مانند زمستان و بهار که جزو بهترین زمان سفر به گوانجو به گوانجو محسوب می‌شوند، تقاضا برای پرواز بیشتر است و به همین دلیل قیمت‌ها نیز بالاتر است.

روز هفته: در روزهای وسط هفته و روزهای غیرتعطیل، تقاضا برای پرواز کمتر است و به همین دلیل قیمت‌ها نیز پایین‌تر است.

شرکت هواپیمایی: شرکت‌های هواپیمایی مختلف، قیمت‌های متفاوتی برای بلیط‌های خود دارند. معمولاً ایرلاین‌های کم‌هزینه، قیمت‌های پایین‌تری دارند.

نوع پرواز: پروازهای مستقیم معمولاً گران‌تر از پروازهای غیر مستقیم هستند.

تاریخ خرید: معمولاً هر چه به زمان پرواز نزدیک‌تر شوید، قیمت بلیط بالاتر می‌رود.

برای پرواز تهران گوانجو از چه ایرلاین‌هایی می‌توان استفاده کرد؟

برای خرید بلیط پرواز تهران گوانجو می‌توانید هر یک از ایرلاین‌های Emirates، Fly Dubai، Turkish Airlines، Anadolu Jet، Qatar Airways، Cathay Pacific،‌ Thai Airways International و China Southern Airlines را انتخاب کنید.