مدت زمان پرواز از تهران به شنزن چین چقدر است؟

برای اطلاع از مدت زمان پرواز تهران به شنزن، کافی است روی گزینه «جزئیات پرواز» کلیک کنید. در این قسمت، مدت زمان پرواز در مقابل گزینه «مدت پرواز» نمایش داده شده است. توجه داشته باشید که اگر پرواز شما مستقیم نیست، باید مدت پرواز را در پروازهای مختلف با یکدیگر جمع بزنید.

به‌طور مثال پرواز تهران شنزن با ایرلاین قطر از سه بخش شامل تهران (IKA) به دوحه (DOH)، دوحه (DXB) به پکن (PKX) و پکن (PKX) به شنزن (SZX) تشکیل شده است. پرواز تهران به دوحه ۲ ساعت و ۵ دقیقه، پرواز دوحه به پکن ۷ ساعت و ۴۰ دقیقه و پرواز پکن به شنزن ۳ ساعت و ۲۵ دقیقه طول خواهد کشید. بنابراین طول پرواز تهران شنزن حدود ۱۳ ساعت و ۱۰ دقیقه طول خواهد کشد.

البته به دلیل توقفی که این پرواز در فرودگاه‌های دوحه و پکن خواهید داشت، مدت زمانی که شما در مسیر خواهید بود، ۱۶ ساعت و ۴۰ دقیقه طول خواهد کشید.

📣 توجه: مدت زمان پرواز و همچنین مدت زمان توقف در فرودگاه ترانزیت، با توجه به زمان و تاریخ پرواز متفاوت خواهد بود.

میزان بار مجاز در پرواز تهران شنزن

میزان بار مجاز در پروازهای داخلی و خارجی با توجه به عوامل مختلفی از جمله نوع کلاس پرواز، اندازه هواپیما، شرکت هواپیمایی و مسیر پرواز متفاوت است. این مقدار بار مجاز از 20 کیلوگرم تا 50 کیلوگرم متغیر است.

قوانین حمل بار دستی در پرواز نیز با توجه به عواملی مانند اندازه هواپیما، شرکت هواپیمایی، نوع کلاس پرواز و مسیر پرواز متفاوت است. با این حال، در بیشتر موارد، مقدار بار دستی مجاز بین 5 تا 7 کیلوگرم است.

در بلیط هواپیما، ممکن است میزان بار مجاز به صورت «1PC» ذکر شود. PC مخفف عبارت «Piece of Cargo» است و عدد جلوی آن بیانگر تعداد چمدان‌هایی است که می‌توانید به بخش باربری پرواز تحویل دهید. توجه داشته باشید که اندازه کل هر چمدان (طول + عرض + ارتفاع) نباید بیشتر از 158 سانتی متر باشد.

وزن چمدان مجاز بسته به کلاس رزرو و همچنین نوع کرایه انتخابی متفاوت است:

  • در کلاس تجاری، مسافران می‌توانند دو چمدان تا وزن هر کدام 32 کیلوگرم را با خود حمل کنند.
  • در کلاس اکونومی، مسافران می‌توانند دو چمدان تا وزن هر کدام 23 کیلوگرم را با خود حمل کنند.

علاوه بر اطلاعات کلی که به آن اشاره شد، میزان بار مجاز نیز در کارت خرید پرواز درج شده است. به عنوان مثال مطابق تصویر زیر، در پرواز تهران به شنزن با ایرلاین قطر، مسافران می‌توانند تا ۲۵ کیلوگرم بار به همراه داشته باشند. این مقدار در پرواز CHINA SOUTHERN معادل 1PC ذکر شده است.

میزان بار مجاز در پرواز تهران شنزن

جریمه کنسلی (استرداد) بلیط هواپیما تهران شنزن

جریمه کنسلی بلیط هواپیما تهران به شنزن بسته به نوع بلیط و ایرلاین متفاوت است. برای اطلاع از میزان جریمه، لطفاً قوانین مربوط به کنسلی بلیط را از بخش “قوانین” یا در وب‌سایت شرکت هواپیمایی مورد نظر مطالعه کنید.

بهترین زمان خرید بلیط هواپیما تهران شنزن

به طور کلی، بهترین زمان برای خرید بلیط هواپیما تهران شنزن، حدود یک ماه قبل از تاریخ پرواز است. در این زمان، قیمت بلیط‌ها معمولاً پایین‌تر از زمان‌های دیگر است. البته این موضوع به عوامل مختلفی مانند ایرلاین، کلاس پروازی، تاریخ و ساعت پرواز و تعداد توقف‌ها نیز بستگی دارد.

در فصل‌های کم‌سفر به شنزن مانند تابستان، قیمت بلیط‌ها معمولاً پایین‌تر از فصل‌های پرسفری مانند زمستان است. همچنین، قیمت بلیط‌های پروازهای غیر مستقیم معمولاً پایین‌تر از قیمت بلیط‌های پروازهای مستقیم است.

در ادامه، به بررسی عواملی که بر قیمت بلیط هواپیما تهران شنزن تأثیر می‌گذارند، می‌پردازیم:

ایرلاین: ایرلاین‌های مختلف، سیاست‌های متفاوتی در تعیین قیمت بلیط‌های خود دارند. به‌طور کلی، ایرلاین‌های ارزان‌قیمت، قیمت بلیط‌های خود را پایین‌تر از ایرلاین‌های لوکس تعیین می‌کنند.

کلاس پروازی: کلاس پروازی بر قیمت بلیط تأثیر می‌گذارد. کلاس پروازی بیزینس و فرست کلاس، قیمت بالاتری نسبت به کلاس پروازی اکونومی دارند.

تاریخ و ساعت پرواز: قیمت بلیط در روزهای آخر هفته و تعطیلات رسمی، معمولاً بالاتر از روزهای وسط هفته است. همچنین، قیمت بلیط در ساعات پرتردد مانند ساعات صبح و عصر، معمولاً بالاتر از ساعات کم‌تردد مانند ساعات شب است.

تعداد توقف‌ها: پروازهای غیر مستقیم معمولاً قیمت پایین‌تری نسبت به پروازهای مستقیم دارند. این امر به این دلیل است که پروازهای غیر مستقیم، تعداد توقف‌های بیشتری دارند و در نتیجه، مدت زمان سفر طولانی‌تر می‌شود.

فصل سفر: در فصل‌های پرسفر مانند بهار و پاییز که جزو بهترین زمان سفر به شانگهای محسوب می‌شوند، تقاضا برای پرواز بیشتر است و به همین دلیل قیمت‌ها نیز بالاتر است.

تاریخ خرید: معمولاً هر چه به زمان پرواز نزدیک‌تر شوید، قیمت بلیط بالاتر می‌رود.

با توجه به این عوامل، می‌توان با کمی برنامه‌ریزی، بهترین زمان برای خرید بلیط هواپیما تهران شانگهای را انتخاب کرد و از پرداخت هزینه‌های اضافی جلوگیری کرد.

برای خرید بلیط شنزن از چه ایرلاین‌هایی می‌توان استفاده کرد؟

برای خرید بلیط پرواز شنزن می‌توانید هر یک از ایرلاین‌های China Southern Airlines، Qatar Airways، Xiamen Airlines و Sichuan Airlines را انتخاب کنید.