نمایشگاه بین المللی سنگ شیامن چین

 • مدت اقامت از ۱ روزه
 • شروع قیمت از ۱ ریال

شهرهای مورد بازدید

کشورهای مورد بازدید

جزئیات تور

درباره تور

نمایشگاه بین المللی سنگ شیامن در یک نگاه

 • بزرگ‌ترین و معتبرترین نمایشگاه سنگ دنیا
 • تاریخ برگزاری: از سال ۲۰۰۱ تا به امروز همه‌ساله در شهر ساحلی شیامن برگزار می‌شود
 • محل برگزاری: مرکز بین‌المللی نمایشگاهی و کنفرانس شیامن، شهر شیامن، چین

 

تاریخچه نمایشگاه بین المللی سنگ شیامن

نخستین بار نمایشگاه بین المللی سنگ چین در شهر شیامن (Xiamen) برگزار شد که ازجمله شهرهای ساحلی و بنادر مهم چین به شمار می‌آید. این نمایشگاه روند رو به رشدی را طی کرده و طی چند سال به بزرگ‌ترین و قدرتمندترین نمایشگاه سنگ دنیا تبدیل‌شده است. در حال حاضر این نمایشگاه با بیشتر از ۲۰۰۰ غرفه برای عرضه محصولات و تولیدات بیش از ۵۰ کشور دنیا پذیرای بیش از ۱۵۰۰۰۰ نفر بازدیدکننده از ۱۵۵ کشور دنیا است و به اوج دوران موفقیت خود رسیده است. نمایشگاه بین‌المللی سنگ شیامن در فضایی به وسعت بیشتر از ۱۸۰۰۰۰ مترمربع برگزار می‌گردد و بر آن است تا در کنار عرضه محصولات جدید و فناوری‌های نوین در عرصه تجهیزات و ماشین‌آلات، فرصت‌های تجاری را نیز برای شرکت‌کننده‌ها فراهم آورد و روابط جامعه جهانی در عرصه سنگ را بهبود ببخشد. از دیگر اهدافی که این نمایشگاه معتبر سنگ دنبال می‌کند می‌توان به افزایش حجم مبادلات و تجارت سنگ اشاره کرد. این نمایشگاه بین‌المللی به جایگاهی از موفقیت دست‌یافته است که شهر شیامن به‌عنوان قطب سنگ دنیا شناخته‌شده است. بیستمین دوره نمایشگاه بین‌المللی سنگ شیامن در فاصله ۱۶ تا ۱۹ مارس سال ۲۰۲۰ در شهر شیامن برگزار می‌گردد.

شهر شیامن بیشتر از ۱۲۰۰۰ کارخانه سنگ دارد که ۱۵ درصد حجم معاملات سنگی دنیا را به خود اختصاص داده است. ازنظر وسعت و بزرگی، نمایشگاه شیامن با فضای ۱۸۰ هزار مترمربعی بزرگ‌ترین نمایشگاه سنگ دنیا در کشور چین است که ازجمله پیشگامان تولیدکننده و صادرکننده سنگ در سطح جهانی محسوب می‌شود. همه‌ساله شرکت‌های بزرگ صنعت سنگ از سراسر دنیا مانند ایتالیا، مصر، برزیل، ترکیه و ایران برای نشان دادن تازه‌ترین محصولاتشان در این نمایشگاه حضور پیدا می‌کنند. بازدیدکنندگانی نیز از کشورهای دور و نزدیک مثل آفریقا، آمریکا، آسیای جنوب شرقی، آسیای مرکزی، خاورمیانه و اروپا همه‌ساله خود را به این قطب جهانی سنگ می‌رسانند. بخش ماشین‌آلات نمایشگاه محل عرضه نوآوری‌های فناوری است و حضور پررنگ شرکت‌های ماشین ساز حرفه‌ای دنیا در صنعت ماشین‌سازی را عملا در بخش ماشین‌آلات به چشم می‌بینید. عمده بازدیدکننده‌های این نمایشگاه از کشورهای آسیایی به چین می‌آیند و بر اساس آماری که در سال ۲۰۱۶ در رابطه با این نمایشگاه منتشرشده است حدود یک‌سوم بازدیدکننده‌ها از آمریکای شمالی، اروپا و اقیانوسیه هستند. بر اساس آماری که از نمایشگاه سنگ شیامن در سال ۲۰۱۹ منتشرشده است انتظارات ۹۶٫۰۹ درصد بازدیدکنندگان در این نمایشگاه تامین شده است و حدود ۹۸٫۲۱ درصد اعلام کرده‌اند که در دور بعدی نمایشگاه سنگ شیامن در سال ۲۰۲۰ شرکت خواهند کرد.

 

حوزه نمایشگاه بین المللی سنگ شیامن

 • بلوک‌های خام: سنگ گرانیت، سنگ مرمر، سنگ‌آهک، سنگ ماسه، تخته‌سنگ، سنگ آتش‌فشانی، سنگ مصنوعی
 • محصولات سنگی: سنگ‌های کابینت کانترتاپ، مجسمه‌سازی، مبلمان، سنگ‌قبر، سنگ تزیینی لنداسکیپ، موزاییک
 • ماشین‌آلات و ابزار: معدن، پردازش، ابزار الماس، محصولات IT
 • حفاظت از سنگ: تراشنده، تمیز کننده، مراقبت کننده، اتصال دهنده، رنگ‌آمیزی
 • بخش صنایع: کالاها، کف‌پوش، ...
 • نمایشگاه‌های این بخش‌ها: نمایشگاه‌های تجاری برای کف‌پوش، نمایشگاه‌های تجاری برای مواد اولیه، ...
 • خدمات، مطبوعات تجاری و انجمن‌ها

 

شرایط حضور در نمایشگاه بین المللی سنگ شیامن

همانند بیشتر نمایشگاه‌های تجاری که در چین برگزار می‌شوند نمایشگاه بین‌المللی سنگ شیامن نیز تنها پذیرای بازدیدکنندگان و غرقه دارانی است که در عرصه تجارت فعالیت می‌کنند و حتما باید از قبل برای حضور در نمایشگاه ثبت‌نام کنند. جهت آگاهی از هزینه بازدید و غرفه‌های نمایشگاهی به وب‌سایت رسمی نمایشگاه بین‌المللی سنگ شیامن به آدرس www.stonefair.org.cn مراجعه کنید. شرکت‌کنندگان برای حضور در این نمایشگاه و عرضه محصولات خود باید اقدام به ثبت‌نام آنلاین از طریق وب‌سایت کنند. هزینه اجاره غرفه‌ها بسته به مساحت غرفه و امکانات ارائه‌شده فرق می‌کنند که با جزئیات کامل در وب‌سایت آمده‌اند. خود برگزارکننده نمایشگاه جهت رفاه حال بازدیدکننده‌ها و شرکت‌کننده‌ها با برخی از هتل‌ها مذاکره کرده و امکان اسکان باقیمت مناسب‌تر را ارائه می‌دهد که می‌توانید از طریق شماره تماس و آدرس ایمیل ذکرشده در وب‌سایت نمایشگاه نسبت به رزرو هتل اقدام کنید. مراحل پیش ثبت‌نام به‌صورت آنلاین از طریق خود وب‌سایت رسمی نمایشگاه انجام می‌شود که شرکت‌کننده‌ها و غرفه داران باید پیش از هر کاری اقدام به انجام ثبت‌نام در سایت نمایشگاه کنند. برای گرفتن ویزای توریستی به چین بهتر است یک ماه پیش از زمان برگزاری نمایشگاه اقدام به درخواست ویزا کنید. نمایشگاه برای شرکت‌های تجاری دعوت‌نامه ارسال می‌کند که می‌توانید با در دست داشتن دعوت‌نامه به سفارت چین مراجعه کرده و درخواست ویزای توریستی به چین بدهید.

 

چطور به محل برگزاری نمایشگاه برویم

مرکز بین‌المللی نمایشگاه و کنفرانس شیامن با  مساحت کل بنا ۴۰۰۰۰۰ مترمربع، چهار فاز نمایشگاهی و هتل تجاری و نمایشگاهی چهار ستاره دارد. این مرکز بین‌المللی نمایشگاهی که در کرانه جنوب شرقی جزیره شیامن واقع‌شده است بنایی مدرن و بزرگ است با ترکیبی از نمایشگاه، سالن همایش، هتل، رستوران، مرکز گردشگری، و تبلیغات که منظره زیبا، و دسترسی راحتی دارد.

فاز یک، دو، سه و چهار نمایشگاه مجموعا ۲۴ سالن نمایشگاه با مساحت کل ۱۵۰۰۰۰ مترمربع با گنجایش ۷۵۰۰ غرقه استاندارد بین‌المللی دارند. مساحت نمایشگاه بین ۲۰۰۰ تا ۱۲۰۰۰ مترمربع است. مرکز بین‌المللی نمایشگاه و کنفرانس شیامن در خیابان Huizhan در منطقه Siming واقع شده است و از طریق انواع وسایل نقلیه از خدمات قطار شاتل، گرفته تا خودروهای شخصی ، و سرویس حمل‌ونقل عمومی، اتوبوس و بی آر تی می‌توان به محل برگزاری نمایشگاه رسید. (جهت کسب اطلاعات درباره وسایل حمله و نقل می‌توانید به وب‌سایت رسمی نمایشگاه مراجعه کنید).