ویزای دبی

وقتی صحبت از بهترین و پرطرفدارترین مقصدهای گردشگری در جهان می‌شود همیشه نام دبی به‌عنوان یکی از توریستی‌ترین نقاط دنیا به میان می‌آید، چراکه دبی را امروزه ازنظر اهل سفر می‌توان به‌عنوان مدرن‌ترین، پیشرفته‌ترین و لوکس‌ترین مکان دنیا دانست که هرروز هم با سرعت بسیاری روبه‌پیشرفت است. دبی به دلیل موقعیت مکانی خود به یکی از مراکز تجاری مهم دنیا تبدیل‌شده است که نقش چشم‌گیری در حمل‌ونقل کالا در حوضه خلیج‌فارس نیز دارد و ازاین‌رو به‌غیراز گردشگرانی که برای تفریح به دبی وارد می‌شوند هزاران تاجر را برای تجارت به سمت خود می‌کشاند.

اگر شما هم علاقه‌مند سفر به دبی هستید باید بدانید که سفر به دبی نیازمند دریافت ویزا بوده که در ادامه انواع ویزا را شرح خواهیم داد.

 

انواع ویزای دبی

 • ویزای ۱۴ روزه توریستی: که مدت اقامت در این ویزا ۱۴ روز است و اجازه یک‌بار ورود را دارد
 • ویزای ۳۰ روزه سینگل: که مدت اقامت در این ویزا ۲۹ روز است و اجازه یک‌بار ورود را دارد
 • ویزای ۳۰ رزوه مولتی: که مدت اقامت در این ویزا ۲۹ روز است و اجازه چند بار ورود را دارد
 • ویزای ۹۰ روزه سینگل: که مدت اقامت در این ویزا ۸۹ روز است و اجازه یک‌بار ورود را دارد
 • ویزای ۹۰ روزه مولتی: که مدت اقامت در این ویزا ۸۹ روز است و اجازه چند بار ورود را دارد
 • ویزای ۹۶ ساعته: که مدت اقامت در این ویزا ۴ روز است و بیشتر جهت ترانزیت استفاده می‌شود
 • ویزای تجاری دبی: برای افرادی که قصد تجارت در دبی را دارند و نیاز به بستن قراردادهای رسمی دارند
 • ویزای کار دبی: مخصوص افرادی است که در دبی می‌خواهند مشغول کار شوند و باید توسط شرکتی که افراد در آنجا می‌خواهند کار کنند باید اقدام شود
 

 

مدارک دریافت ویزای دبی

 • اسکن رنگی از پاسپورت که باید بیش از ۶ ماه نیز اعتبار داشته باشد
 • اسکن رنگی از کارت ملی
 • اسکن رنگی از شناسنامه
 • یک قطعه عکس با زمینه سفید
 • تعهدنامه

 

شرایط دریافت ویزای دبی

ازآنجاکه دولت امارت بسیار قانون‌مند ‌است دریافت ویزای دبی و ورود به آن شامل شرایط خاصی است که بهتر است قبل از ورود به خاک امارات با آن‌ها آشنایی کامل داشته باشیم.

ویزای دبی بعد از صادر شدن ۲ ماه زمان برای ورود دارد و بعدازآن بدون اعتبار است.

دولت امارات به افراد زیر ۱۸ سال که قصد سفر به‌صورت انفرادی داشته باشند ویزا نمی‌دهد و این افراد حتماً باید به همراه وابستگان خود اقدام به دریافت ویزا کنند، همچنین اگر با یک همراه قانونی اقدام به دریافت ویزا کردند و بعدازآن تنها به امارات سفر کنند به هنگام ورود با آن‌ها برخورد قانونی شده و در بعضی مواقع محکوم به پرداخت جریمه‌های سنگین نیز می‌شوند.

متقاضیان دریافت ویزای دبی موظف به ارائه چک ضمانت جهت بازگشت و هرگونه خسارت احتمالی یا جریمه در طول سفر خود هستند که در ایران باید هنگام اقدام برای گرفتن ویزا این چک جهت تضمین داده شود.

مسافران با گرفتن ویزای دبی به هنگام ورود اجازه همراه داشتن هیچ‌گونه قرص خواب‌آور، آرام‌بخش، مسکن و قرص‌هایی که دارای مواد مخدر است را ندارند و در صورت مشاهده از ورود آن‌ها جلوگیری خواهد شد و محکوم به پرداخت جریمه نیز خواهند می‌شوند.

مسافران برای ورود به دبی نیاز به یک کفیل دارند که برای گرفتن ویزای دبی الزامی است، حال اگر سفر به دبی برای تجارت یا قرار کاری با شرکت یا سازمان خاصی باشد آن‌ها کفیل شما در دبی خواهند شد و مراحل قانونی آن را انجام می‌دهند، اما اگر سفر تفریحی به دبی خواهید داشت شرکت اقدام کننده ویزا برای شما خود را به‌عنوان کفیل شما معرفی می‌کند که به همین خاطر شما باید همان چک ضمانت را نزد شرکت مسافرتی به امانت بگذارید تا بعد از اتمام سفر خود در صورت عدم بروز مشکل به شما پس داده شود.

مدت اقامت در دبی طبق نوع ویزای شما مشخص است و اگر حتی یک روز بیشتر از زمان مقرر در خاک امارات اقامت داشته باشید مشمول پرداخت جریمه نقدی خواهید شد و ممکن است در دادگاه برای شما حکم‌های سنگینی بریده شود، همچنین علاوه بر این موارد ممکن است دیگر اجازه ورود به دبی را از شما بگیرند و دیگر نتوانید به این سرزمین زیبا سفر کنید.

مدت زمان اخذ ویزای دبی

جهت دریافت ویزای دبی به دو روش عادی و فوری می‌توانید اقدام کنید.

در حالت عادی برای گرفتن ویزای دبی مدت زمانی بین ۴ تا ۷ روز کار نیاز است که در صورت درخواست ویزای فوری دبی برای گرفتن ویزا این زمان به حدود ۳ روز کاهش میابد که ازنظر هزینه هم این دو روش با یکدیگر متفاوت هستند.

 

قیمت ویزای دبی

ویزای دبی

نوع ویزا

نوع درخواست

دفعات ورود

مدت اقامت

قیمت

توضیحات

ویزای توریستی انفرادی عادی – ۶ روز یک بار ورود ۱۴ روز ۲۹۵ درهم مدت اعتبار ویزا ۵۸ روز است
ویزای توریستی انفرادی فوری – ۲ روز یک بار ورود ۱۴ روز ۴۰۰ درهم مدت اعتبار ویزا ۵۸ روز است
ویزای توریستی انفرادی عادی – ۶ روز یک بار ورود ۳۰ روز ۳۷۵ درهم مدت اعتبار ویزا ۵۸ روز است
ویزای توریستی انفرادی عادی – ۶ روز یک بار ورود ۹۰ روز ۱۰۷۰ درهم مدت اعتبار ویزا ۵۸ روز است