باغ بائومو

معرفی و تصاویر

باغ بائومو در روستای زینی، منطقه پانیو گوانگژو واقع شده است. بیش از یک باغ، مساحتی در حدود ۱۰۰ هزار متر مربع (حدود 25 هکتار) را پوشش می دهد و مجموعه ای از فرهنگ، معماری سنتی جنوب چین و هنرهای باغ جنوب چین است.

باغ بائومو در اواخر سلسله چینگ (1644 – 1911 پس از میلاد) به عنوان توسعه معبد لرد بائو واقع در شرق باغ ساخته شد. خود معبد در زمان امپراتور جیاکینگ از سلسله چینگ برای ستایش لرد بائو ژنگ از سلسله سونگ (960 – 1279 پس از میلاد) و ویژگی های فسادناپذیر و عدالت او ساخته شد. باغ اصلی در دهه 1950 تخریب شد. کار بازسازی در سال 1955 آغاز شد و به مدت هشت سال به طول انجامید. باغ بازسازی شده بزرگ و زیبا نمونه خوبی از باغ های جنوب چین است.

آثار هنری در داخل باغ

باغ بائومو را می‌توان به مناطق و مکان‌های دیدنی زیادی تقسیم کرد. در جلوی آن یک طاق نما از سنگ سفید بزرگ و نفیس قرار دارد. در داخل باغ، مجسمه های سفالی، مجسمه های چینی، مجسمه‌های آجری، کنده‌کاری‌های سنگی و کنده‌کاری روی چوب در همه جا دیده می شود.

شگفت انگیزترین قطعه نقش برجسته چینی “جشنواره Qingming در کنار رودخانه” است که به کتاب رکوردهای جهانی گینس اضافه شده است. نمونه دیگری از این نوع کارها، کنده کاری آجری عظیم، دیوار گل و پرندگان است. مجسمه برنزی کنفوسیوس در غرفه گنج در جزیره لیچی به نمایش گذاشته شده است تا بازدیدکنندگان آن را پرستش کنند.

علاوه بر جاذبه ها و آثار هنری ذکر شده در بالا، بسیاری از نقاط دیدنی معروف دیگر در داخل باغ وجود دارد.

سالن ژیبن

تالار ژیبن در اصل تالار لرد بائو بود. در لابی خود، یک نقاشی چینی از نیلوفر آبی آویخته شده است که نمادی از ارواح پاک و مقدس لرد بائو است. پشت سالن، یک پلاک گرانیتی وجود دارد که روی آن شخصیت‌های «بائومو گاردن» نقش بسته است که تنها یادگار باغ است.

تالار بائومو

در لابی تالار بائومو پرتره ای از لرد بائو است که توسط نقاش معروف چینی هان یونلانگ کشیده شده است. دو نارون جلوی تالار نزدیک به 100 سال قدمت دارند. از آنجایی که آنها قدبلند و نیرومند هستند و درست در مقابل پرتره لرد بائو مانند نگهبانان ایستاده اند، مردم آنها را “درختان عمومی” می نامند. روی پل پشت بام گروهی از مجسمه‌های سفالی وجود دارد که داستان لرد بائو در حال پرتاب سنگ جوهر به رودخانه را روایت می‌کند.

سالن لانگتو

سالن لانگتو به سبک معماری سنتی جنوب چین ساخته شده است. حکاکی‌های ظریف و ظریف آجری، کنده‌کاری‌های روی چوب، مجسمه‌های گلی و غیره را به رخ می‌کشد. پس از ورود، بازدیدکنندگان صفحه‌ای غول‌پیکر چوبی به ابعاد 3.5 متر در 4.5 متر (حدود 11.5 فوت در 14.8 فوت) را مشاهده می‌کنند. این صفحه نمایش 16 هنرمند حدود 18 ماه طول کشید تا تکمیل شود. در مقابل آن مجسمه لرد بائو قرار دارد که تعهد او به ایستادگی بر اصول را به تصویر می کشد.

تالار مجموعه ژائو تایلایی

تالار مجموعه ژائو تایلای به سبک معبد اواخر سلسله چینگ در دلتای رودخانه مروارید ساخته شده است. آقای ژائو مدیر افتخاری دائمی باغ بائومو است. کمک های مالی او به این باغ، از جمله کوان یین برنز، اسب، مشعل و 41 تانگکا تبتی بزرگ در اینجا نگهداری می شود.

کریدور Qianxiang

کریدور Qianxiang، حدود 1000 متر (3281 فوت) طول دارد که به دنبال زمین و چیدمان معماری اطراف بالا و پایین می‌رود. این نه تنها در برابر باران و آفتاب محافظت می کند، بلکه مکان خوبی برای گشت و گذار و استراحت است.

دریاچه چینگ پینگ

این باغ دارای آب نماهای فوق العاده زیادی است. خلیج مناظر لیچی، دریاچه چینگ پینگ، دریاچه بائومو و رودخانه ای به طول 1000 متر به هم متصل هستند. آنها مانند آینه شیشه ای هستند و همیشه می دوند. بیش از 30 پل برای راحتی بازدیدکنندگان از این آب ها عبور می کنند. معروف ترین پل روبان بنفش بر روی دریاچه چینگ پینگ است. این یک پل سنگی 9 طاق سنتی است که با داستان‌های معروف چینی مانند “عاشقانه سه پادشاهی (220 – 280 پس از میلاد)” و “عاشقانه سوئی” (581 – 618 پس از میلاد) و سلسله‌های تانگ (618 – 907 پس از میلاد مسیح) حکاکی شده است. )’. یکی دیگر از صحنه های آبی جذاب بر فراز دریاچه چینگ پینگ، قایق زیدونگ است. این قایق دو طبقه 21 متر (69 فوت) طول، 6.8 متر (22 فوت) عرض و 8.7 متر (29 فوت) ارتفاع دارد که از بتن مسلح ساخته شده و با چوب ساج تزئین شده است. حکاکی روی چوب و مبلمان چوبی روی قایق بسیار زیبا هستند. در طبقه اول، بازدیدکنندگان می توانند چای بنوشند و از موسیقی و اپراهای کانتونی لذت ببرند.

گیاهان و گلها

یکی دیگر از چیزهای جالب در مورد باغ بائومو گیاهان و گل های آن است که باغ را در تمام طول سال زیبا می کند. بهترین مکان ها برای لذت بردن از این گیاهان عبارتند از رز یارد، حوضچه نیلوفر آبی، باغ ارکیده و چوب بامبو بنفش.

چگونه به باغ بائومو برویم

از شهر گوانگژو: از خط 3 مترو به سمت Shiqiao بروید، از خروجی B خارج شوید و از اتوبوس شماره استفاده کنید. پان 12/67 برای رسیدن به باغ.

از شهرستان فوشان: با اتوبوس شماره 314 از ایستگاه اتوبوس Shunde به سمت باغ بروید.

مشخصات

ساعت بازدید: ۰۸:۳۰ to ۱۷:۳۰
هزینه ورودی: ۵۴ یوآن ۲۷ یوآن برای کودکان از ۱٫۲-۱٫۵ متر برای کودکان زیر ۱٫۲ متر رایگان است٫