تهران به‌عنوان پایتخت و پرجمعیت‌ترین شهر ایران، هرروزه مقصد مسافران زیادی از سراسر کشور است. شهر یزد نیز یکی از شهرهای پررفت‌وآمد محسوب می‌شود و افراد زیادی روزانه از این شهر به تهران سفر می‌کنند. جابه‌جایی زمینی بین این دو شهر که بیش از ۶۰۰ کیلومتر با یکدیگر فاصله دارند، حدود ۷ ساعت طول می‌کشد. به دلیل وجود فرودگاه بین‌المللی شهید صدوقی در یزد، پرواز به مقصد تهران امکان‌پذیر است. بنابراین سفر از یزد به تهران با هواپیما نه‌تنها صرفه‌جویی بزرگی در زمان محسوب می‌شود، بلکه راحتی و امنیت شما را تضمین می‌کند. اگر شما هم قصد سفر به پایتخت ایران را از مبدأ یزد دارید، نیل گشت اینجاست تا به شما در کسب اطلاعات کافی در مورد پرواز یزد به تهران و خرید بلیط یاری برساند.

مدت زمان پرواز یزد تهران چقدر است؟

سفر با هواپیما از یزد به تهران با وجود فاصله زمینی ۶۰۰ کیلومتری، گزینه‌ای راحت و کم‌دردسر به شمار می‌آید. فاصله هوایی بین این دو شهر حدود ۵۰۲ کیلومتر است و شما پس از حدود یک ساعت پرواز، از یزد به تهران خواهید رسید.

پذیرایی پرواز یزد تهران

پذیرایی و سرو وعده در هواپیما از جنبه‌های مهمی است که بر تجربه سفر مسافران تأثیر می‌گذارد. پذیرایی و منوی سرو معمولا به مدت زمان، نوع پرواز و شرکت‌ هواپیمایی بستگی دارد. در پروازهای کوتاه همچون مسیر یزد به تهران، معمولا وعده‌های سبک در منو ارائه می‌شود. پذیرایی مناسب در هواپیما رضایت و راحتی شما را به همراه دارد، پس لازم است بلیط خود را از ایرلاینی مناسب تهیه فرمایید.

قیمت بلیط هواپیمای یزد تهران چقدر است؟

قیمت بلیط هواپیمایی از یزد به تهران به عواملی نظیر فصل سفر، میزان تقاضای بلیط و شرکت هواپیمایی وابسته است. برای مثال، قیمت بلیط‌ ممکن است در روزهایی که تقاضای سفر به تهران زیاد است همچون روزهای تعطیل و آخر هفته بیشتر باشد. همچنین اگر برنامه سفرتان مشخص ا‌‌ست، به شما خرید زودهنگام قبل از تاریخ سفر را پیشنهاد می‌کنیم تا از قیمت‌های مناسب‌تر بهره‌مند شوید.

بهترین زمان خرید بلیط هواپیمای یزد تهران

برای صرفه‌جویی در هزینه بلیط هواپیما، می‌توانید نکات زیر را مد نظر قرار دهید:

 • خرید بلیط هواپیما را خیلی زودتر از تاریخ سفر انجام دهید.
 • در صورت امکان، روزهای کم ترافیک‌تر را برای سفر انتخاب کنید. بلیط پرواز به تهران معمولا در فصل تابستان و روزهای وسط هفته، ارزان‌تر است.
 • گاهی اوقات خرید بلیط چارتری یا لحظه آخری می‌تواند به‌صرفه‌تر باشد.
 • قیمت‌ بلیط هواپیما بین شرکت‌های هواپیمایی مختلف را مقایسه کنید.
 • از نظر آب‌وهوا، بهترین زمان سفر به تهران اوایل بهار و پاییز است. در این فصل‌ها، تهران هوای مطبوع‌تری دارد و راحت‌تر می‌توانید به گشت‌وگذار بپردازید.

آیا پرواز یزد به تهران رفت و برگشت ارزان‌تر است؟

خرید بلیط رفت و برگشت هواپیما نسبت به بلیط یک‌طرفه، اغلب اقتصادی‌تر است. خرید بلیط رفت و برگشت در صورتی که از برنامه سفر خود مطمئن باشید، علاوه بر کاهش هزینه‌ها، مزایای دیگری دارد. با خرید بلیط دوطرفه، دیگر نگران پیدا نشدن بلیط یا گران شدن آن نخواهید بود و با خیال راحت‌تری از سفر خود لذت خواهید برد.

میزان بار مجاز در پرواز یزد به تهران چقدر است؟

میزان بار مجاز هواپیما معمولا بین ۱۵ تا ۲۵ کیلوگرم است. با وجود این، این مسئله به عوامل مختلفی وابسته است که در ادامه توضیح می‌دهیم:

 • نوع هواپیما: هر هواپیما ظرفیت و توانایی حمل بار مشخصی دارد و طبیعتا هواپیماهای بزرگ‌تر معمولا امکان حمل بار مجاز بیشتری را فراهم می‌کنند.
 • کلاس سفر: معمولا در کلاس تجاری یا بیزینس، مسافران می‌توانند بار بیشتری را نسبت به پروازهای اکونومی با خود حمل کنند.
 • شرکت هواپیمایی: هر ایرلاین یا شرکت هواپیمایی ممکن است قوانین و محدودیت‌های خاص خود را برای حمل بار تعیین کند. بنابراین، ممکن است میزان بار مجاز یک ایرلاین با دیگری متفاوت باشد.

جریمه اضافه بار در پرواز یزد تهران چقدر است؟

جریمه اضافه بار، هزینه‌ای است که مسافر باید برای هر کیلوگرم اضافه از باری که از میزان مجاز بیشتر است، پرداخت کند. معمولا این جریمه بر اساس درصدی از قیمت بلیط محاسبه می‌شود که این میزان حدود ۱ درصد به‌ازای هر کیلوگرم اضافه است. 

چگونه به فرودگاه بین‌المللی شهید صدوقی یزد برویم؟

آدرس فرودگاه یزد: یزد، میدان صنعت، انتهای بلوار آزادگان، فرودگاه بین‌المللی شهید آیت‌الله صدوقی

بلوار آزادگان، مسیری راحت را برای دسترسی به فرودگاه یزد فراهم می‌کند. این مسیر همچنین به‌خاطر ترافیک نسبتا کمتر نسبت به دیگر محورهای شهر یزد، بهترین راه دسترسی به فرودگاه است. شما می‌توانید با خودروی شخصی از ضلع شرقی فرودگاه از بلوار آزادگان به فرودگاه بروید و خودروی خود را در پارکینگ‌های این فرودگاه پارک نمایید. در غیر این صورت می‌توانید از تاکسی استفاده کنید. 

در صورتی که قصد دارید از شهرهای اطراف یزد به فرودگاه دسترسی پیدا کنید، می‌توانید قطار را انتخاب کنید. نزدیکی فرودگاه به ایستگاه قطار، دسترسی ساکنین شهرهای اطراف یزد به آن را راحت‌تر کرده است. 

پارکینگ فرودگاه بین المللی شهید صدوقی یزد

پارکینگ فرودگاه بین‌المللی یزد به صورت غیر مسقف طراحی شده و امکان پارک خودرو برای مسافران سفرهای طولانی نیز در آن وجود دارد. این پارکینگ به‌صورت شبانه‌روزی قابل استفاده است و هزینه پارک خودرو به دو صورت محاسبه می‌شود: 

 • توقف‌های کوتاه: مخصوص توقف‌های ساعتی است که هزینه هر ساعت توقف در نظر گرفته می‌شود.
 • پارک طولانی در طول سفر: برای مسافرانی که نیاز به پارک طولانی‌مدت دارند، هزینه پارکینگ به‌صورت شبانه‌روزی محاسبه می‌شود.

چگونه از فرودگاه مهرآباد تهران به مرکز شهر برویم؟

آدرس فرودگاه تهران: تهران، میدان آزادی، خیابان معراج، فرودگاه بین المللی مهرآباد تهران

فرودگاه بین‌المللی مهرآباد به‌عنوان یکی از مهم‌ترین فرودگاه‌ها نه‌تنها در ایران بلکه در خاورمیانه، امکانات قابل‌توجهی را ارائه داده و راه‌های مختلفی برای جابه‌جایی راحت شما در اختیارتان قرار می‌دهد. فاصله فرودگاه تا مرکز تهران یعنی میدان انقلاب حدود ۳۰ تا ۴۰ دقیقه است. شما می‌توانید با استفاده از مترو، اتوبوس و همچنین تاکسی به مرکز شهر تهران دسترسی پیدا کنید:

 • دسترسی به مرکز شهر از فرودگاه مهرآباد تهران با مترو: بسته به پروازتان، خود را به یکی از ایستگاه‌های پایانه ۱ و ۲ یا پایانه ۴ و ۶ برسانید. توجه داشته باشید که رفت و برگشت هر قطار به این ایستگاه‌ها حدود ۱۵ دقیقه طول می‌کشد. اولین حرکت قطار از این مترو نیز ساعت ۰۵:۳۷ صبح انجام می‌شود.
 • دسترسی به مرکز شهر از فرودگاه مهرآباد تهران با تاکسی:  برای بهره‌مند شدن از خدمات تاکسی فرودگاه مهرآباد می‌توانید به ایستگاه‌های تاکسی بیرون از هر ترمینال مراجعه کنید. در غیر این صورت می‌توانید سراغ آژانس یا اپلیکیشن‌های مربوطه بروید.

دسترسی به مرکز شهر از فرودگاه مهرآباد تهران با اتوبوس: بیرون از پایانه اتوبوس‌رانی، اتوبوس‌هایی برای انتقال شما از فرودگاه به دیگر نقاط تهران قرار دارند.