بلیط هواپیما اصفهان مشهد

مشهد، یکی از محبوب‌ترین مقاصد مذهبی و تفریحی میان مردم عزیزمان است. هرجا صحبت از تعطیلات باشد، سفر به مشهد از گزینه‌هایی است که معمولا در نظر گرفته می‌شود. اگر در حال حاضر در اصفهان مستقر هستید و قصد دارید به مشهد بروید، حمل و نقل زمینی گزینه راحتی برای شما نخواهد بود. فاصله زمینی این دو شهر بیش از هزار کیلومتر است که حداقل ۱۲ ساعت باید سختی راه را به جان بخرید.

گزینه بهتر، تهیه بلیط هواپیما اصفهان مشهد است که شما را در ۲ ساعت در راحتی تمام به مقصد می‌رساند. کافی است خرید بلیط را به نیل گشت بسپارید و خاطرجمع باشید که بهترین قیمت و ایرلاین را برایتان تدارک ببینیم. در ادامه همراه ما باشید تا اطلاعات لازم را در مورد پرواز اصفهان مشهد کسب کنید.

مدت زمان پرواز اصفهان مشهد چقدر است؟

با توجه به فاصله هوایی ۸۰۰ کیلومتری، پرواز اصفهان – مشهد حدود ۱ ساعت و ۲۰ دقیقه طول می‌کشد. البته باید در نظر داشته باشید که مدت زمان پرواز اصفهان مشهد، به عوامل مختلفی بستگی دارد و ممکن است تا ۲ ساعت یا کمی بیشتر نیز طول بکشد.

پذیرایی پرواز اصفهان مشهد

بخش کترینگ هواپیما، خیال شما را از بابت وعده‌های پذیرایی راحت می‌کنند. با وجود این نمی‌توان منویی مشخص و ثابت برای پذیرایی پرواز اصفهان مشهد ارائه داد. در واقع بسته به زمان حرکت شما و شرکت هواپیمایی مدنظرتان، ممکن است نحوه و منوی پذیرایی متفاوت باشد. 

قیمت بلیط هواپیمای اصفهان مشهد چقدر است؟

عوامل مختلفی در تعیین قیمت نهایی بلیط هواپیمای اصفهان مشهد دخیل هستند. شرکت هواپیمایی، نوع بلیط و از همه مهم‌تر تاریخ خرید بلیط، از مهم‌ترین عوامل تعیین‌کننده قیمت بلیط هستند. با توجه به این موارد، نمی‌توان نرخ مشخص و ثابتی برای بلیط اصفهان مشهد اعلام کرد. چند نکته را در نظر داشته باشید تا هنگام خرید بلیط در هزینه صرفه‌جویی کنید:

 • معمولا بلیط پرواز اصفهان مشهد در فصل زمستان ارزان‌تر است. 
 • بلیط‌های چارتر یا همان لحظه آخری معمولا (نه همیشه) قیمت مناسب‌تری دارند. 
 • در صورت امکان، خیلی زودتر از زمان سفر اقدام به خرید بلیط کنید.
 • اگر از تاریخ برگشت خود اطمینان دارید، بلیط رفت و برگشت خریداری کنید.
 • در صورت امکان، برای تعطیلات آخر هفته بلیط نخرید.

بهترین زمان خرید بلیط هواپیمای اصفهان مشهد

به یاد داشته باشید، در روزهایی که تقاضا برای خرید بلیط بالاست، قیمت بلیط به طبع بالاتر از زمان‌های عادی است. برای مثال هرگونه تعطیلات اعم از رسمی و آخر هفته و البته تعطیلات نوروز، تقاضا برای خرید بلیط اصفهان مشهد، افزایش می‌یابد. در فصل‌های تابستان و زمستان، می‌توانید با قیمت مناسب‌تری بلیط تهیه کنید.

از نظر آب‌وهوایی، اواخر فصل بهار بهترین زمان خرید بلیط هواپیمای اصفهان مشهد است. معمولا هوای مشهد در آخر بهار، معتدل‌تر است. 

آیا پرواز اصفهان مشهد رفت و برگشت ارزان تر است؟

قیمت بلیط رفت و برگشت اصفهان مشهد، ارزان‌تر از دو بلیط یک‌طرفه در می‌آید. از همین جهت، پیشنهاد می‌شود اگر از تاریخ بازگشت خود مطمئن هستید، پرواز رفت و برگشت اصفهان مشهد را انتخاب کنید. 

میزان بار مجاز در پرواز اصفهان به مشهد چقدر است؟

میزان بار مجاز پروازهای داخلی معمولا برای کلاس اکونومی حدود ۱۵ تا ۲۰ کیلوگرم و برای کلاس تجاری حدود ۳۰ کیلوگرم یا بیشتر است. به‌ازای هر کیلوگرم بیشتر از این مقادیر، باید هزینه اضافه بار بپردازید. توجه داشته باشید که این میزان برای هر ایرلاین ممکن است ثابت نباشد، اما معمولا هرچقدر که کلاس پرواز بالاتر باشد، میزان بار مجاز بیشتر است.

جریمه اضافه بار در پرواز اصفهان مشهد چقدر است؟

هزینه اضافه بار پرواز اصفهان مشهد، بسته به ایرلاین مدنظر شما ممکن است متفاوت باشد. با وجود این، معمولا به‌ازای هر کیلوگرم بیشتر از میزان بار مجاز، باید ۱ درصد از هزینه بلیط پرواز را به‌عنوان جریمه اضافه بار بپردازید. 

چگونه به فرودگاه بین‌المللی شهید بهشتی اصفهان برویم؟

 • آدرس فرودگاه بین‌المللی شهید بهشتی اصفهان: اصفهان، اتوبان شهید دستجردی یا بزرگ‌راه شهرک صنعتی جی

فرودگاه بین‌المللی شهید بهشتی اصفهان، خارج از مناطق مسکونی قرار دارد تا موجب آزار و اذیت ساکنین نشود. از این جهت برای رفتن به این فرودگاه باید از وسایل نقلیه عمومی، خودرو شخصی یا اپلیکیشن‌های حمل و نقل استفاده کنید. توجه کنید که فاصله فرودگاه شهید بهشتی اصفهان تا مرکز شهر حدود ۳۰ کیلومتر است.

 • اگر می‌خواهید با ماشین شخصی به فرودگاه شهید بهشتی اصفهان بروید، باید از بزرگراه دکتر چمران یا آقابابایی یا بلوار عاشق اصفهانی، به انتهای بزرگراه شهید اردستانی برسید و از خروجی فرودگاه خارج شوید. پس از حدود ۵ دقیقه به مقصد خواهید رسید.
 • برای دسترسی به فرودگاه شهید بهشتی اصفهان با اتوبوس، به پایانه اتوبوسرانی کاوه مراجعه کنید و سوار خط ۱۰۶ شوید. طول مسیر خط ۱۰۶ حدود ۲۲ کیلومتر است و با سرفاصله زمانی ۴۵ دقیقه (از ساعت ۶ صبح تا ۲۱ شب) به شهروندان خدمت‌رسانی می‌کند

پارکینگ فرودگاه شهید بهشتی اصفهان

پارکینگ‌های طبقاتی و روباز فرودگاه شهید بهشتی اصفهان، ظرفیتی نزدیک به ۱۲۰۰ خودرو دارند که می‌توانید هنگام سفر خود، خودروی شخصیتان را در این پارکینگ‌ها به مدت دلخواه پارک کنید. هزینه پارکینگ فرودگاه شهید بهشتی در سال‌های گذشته، به‌ازای هر شبانه‌روز چیزی حدود ۱۲ تا ۱۶ هزار تومان بوده که البته به مکان پارک و مدت‌زمان آن نیز بستگی دارد. 

چگونه از فرودگاه مشهد به مرکز شهر برویم؟

آدرس فرودگاه مشهد: مشهد، میدان پانزده خرداد، انتهای بلوار جمهوری اسلامی

فرودگاه شهید هاشمی نژاد یا فرودگاه بین‌المللی مشهد، تنها ۸ کیلومتر با مرکز شهر فاصله دارد. شما برای دسترسی به مرکز شهر از فرودگاه مشهد، می‌توانید از مترو، تاکسی و اتوبوس به شکل زیر استفاده کنید:

 • برای رفتن به مرکز شهر از فرودگاه مشهد از طریق مترو، سوار ایستگاه غدیر شوید و به سمت ایستگاه وکیل آباد یا مقصد مدنظرتان بروید. ساعت کاری متروی مشهد از ۰۶:۰۰ تا ۲۲:۳۰ است.
 • اگر قصد دارید به حرم یا اطراف حرم بروید، می‌توانید سوار خط ۷۷ اتوبوس مسیر فرودگاه تا حرم شوید. فاصله فرودگاه مشهد تا حرم امام رضا با اتوبوس، حدود ۲۰ دقیقه است.
 • در غیر این صورت، می‌توانید خارج از ترمینال‌های فرودگاه، سوار تاکسی‌های مستقر شده یا از فرودگاه خارج شوید و سوار تاکسی‌های گذری شوید.

سخن پایانی

جابه‌جایی با هواپیما، راحت‌ترین روش حمل و نقل است که در سریع‌ترین زمان ممکن شما را به مقصد می‌رساند. رفت و آمد بین شهرهایی که بیش از ۱۲ ساعت با هم فاصله دارند، کار راحتی نیست و پیشنهاد ما سفر هوایی است. سعی کردیم نکات لازم درباره پرواز هوایی اصفهان به مشهد را پوشش دهیم و راهنمای جامعی برای شما آماده کنیم. از همراهی شما با نیل گشت تا انتهای متن سپاسگزاریم.