سفر با هواپیما، راحت‌ترین و سریع‌ترین روش‌ جابه‌جایی بین شهرهاست. این روش برای مسافرانی که می‌خواهند از تبریز به مشهد سفر کنند، گزینه‌ای مناسب محسوب می‌شود.

مشهد، به‌عنوان پربازدیدترین مقصد مذهبی ایران، روزانه میزبان زائران زیادی از سراسر کشور است. علاوه بر جاذبه‌های مذهبی، مشهد دارای موزه‌ و بازارهای متنوعی است که هر ساله گردشگران زیادی را به خود جذب می‌کنند.

اگر شما هم قصد دارید از شهر تبریز به مشهد سفر کنید، نیاز است اطلاعات پرواز تبریز – مشهد را به خاطر بسپارید. در ادامه با نیل گشت همراه باشید تا پاسخ سؤال‌هایتان در مورد بلیط هواپیمای تبریز به مشهد بگیرید.

مدت زمان پرواز تبریز مشهد چقدر است؟

مدت زمان پرواز بین فرودگاه تبریز و فرودگاه مشهد، حدودا یک ساعت و چهل دقیقه است. جابه‌جایی بین این دو شهر با هواپیما باعث می‌شود فاصله ۸۴۰ کیلومتری را در این مدت زمان کوتاه، طی کنید. 

پذیرایی پرواز تبریز مشهد

منوی پذیرایی پروازهای تبریز به مشهد، بسته به نوع و شرکت هواپیمایی، متفاوت است. با وجود این، اطمینان داشته باشید در این مسیر کوتاه، با پذیرایی حرفه‌ای در هواپیما روبه‌رو خواهید شد. 

قیمت بلیط هواپیمای تبریز مشهد چقدر است؟

قیمت بلیط هواپیما به چندین عامل بستگی دارد که باعث می‌شود قیمت آن ثابت نباشد. مثلا یکی از عوامل مهم در تعیین قیمت بلیط هواپیما، فصل و تقاضا برای خرید است. همچنین قیمت بلیط هواپیما به شرکت هواپیمایی مربوطه نیز بستگی دارد. برخی شرکت‌های هواپیمایی قیمت‌های رقابتی‌تری ارائه می‌دهند. در فصول خوش آب‌وهوا و البته تعطیلات، تقاضا برای خرید بلیط‌ افزایش یافته و منجر به افزایش قیمت آن می‌شود. 

بهترین زمان خرید بلیط هواپیمای تبریز مشهد

اگر قصد سفر تفریحی به مشهد دارید، مهم است آب و هوای این شهر را در نظر بگیرید. فصل بهار و پاییز بهترین زمان خرید بلیط هواپیمای تبریز – مشهد از لحاظ آب و هواست، اما به دلیل تقاضای زیاد، قیمت بلیط معمولا بالاست. در ادامه به نکات مهم جهت خرید بلیط هواپیمای ارزان می‌پردازیم:

  • خرید زودهنگام: در صورت امکان، از چند هفته یا چند ماه قبل بلیط خود را خریداری کنید. در این بازه‌های زمانی، بسیاری از شرکت‌های هواپیمایی قیمت‌های مناسبی را برای بلیط‌ ارائه می‌دهند.
  • بلیط لحظه آخری یا چارتری: معمولا بلیط‌های لحظه آخری و چارتری، قیمت کمتری نسبت به باقی بلیط‌ها دارند، اما این مسئله همیشه درست نیست.
  • خرید بلیط در فصول خلوت: در بازه‌های زمانی که تقاضا کمتر است، قیمت بلیط معمولا پایین‌تر است.

آیا پرواز تبریز به مشهد رفت و برگشت ارزان‌تر است؟

قیمت بلیط هواپیمای دو طرفه، معمولا ارزان‌تر از قیمت دو بلیط یک طرفه جداگانه است و اگر تاریخ‌ سفرتان مشخص است، می‌تواند گزینه به‌صرفه‌تری باشد. در صورتی که به‌طور قطعی از تاریخ بازگشت خود اطمینان دارید و برنامه سفرتان دقیق و مشخص است، خرید بلیط رفت و برگشت را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

میزان بار مجاز در پرواز تبریز به مشهد چقدر است؟

در پروازهای مسافربری، میزان بار مجازی که مسافران می‌توانند با خود به هواپیما ببرند، معمولا با وزن سنجیده می‌شود. میزان بار مجاز برای هر مسافر، ممکن است بر اساس کلاس پرواز، قوانین شرکت هواپیمایی و نوع هواپیما متغیر باشد. معمولا میزان بار مجاز برای پروازهای داخلی با کلاس اکونومی حدود ۱۵ تا ۲۵ کیلوگرم است. اگر بیشتر از این میزان بار همراه خود داشته باشید، باید برای بار اضافی جریمه پرداخت کنید.

جریمه اضافه بار در پرواز تبریز مشهد چقدر است؟

هنگامی که مسافر بیش از میزان مجاز بار به همراه خود داشته باشد، از او درصدی جریمه اضافه بار گرفته می‌شود. این جریمه معمولا به‌ازای هر کیلوگرم اضافه بار، ۱ درصد از هزینه بلیط است. برای جلوگیری از پرداخت هزینه‌های اضافی، باید به میزان بار مجاز خود واقف باشید و با شرایط شرکت هواپیمایی مربوطه آشنا شوید.

چگونه به فرودگاه بین‌المللی شهید مدنی تبریز برویم؟

فرودگاه بین‌المللی تبریز، به منظور رفاه مسافران امکانات خوبی را ارائه می‌دهد. در صورتی که قصد سفر به مشهد از شهر تبریز دارید، مبدأ شما فرودگاه شهید مدنی تبریز خواهد بود. برای دسترسی به فرودگاه شهید مدنی تبریز از طریق لوازم نقلیه عمومی، باید به بازار تبریز (راسته کوچه) مراجعه کنید. در غیر این صورت، می‌توانید از آژانس و اپلیکیشن‌های مربوطه استفاده کنید.

همچنین پارکینگ طبقاتی فرودگاه تبریز به شما این امکان را می‌دهد که با خودروی شخصی خود به فرودگاه مراجعه کرده و در طول سفر، خودرویتان را در پارکینگ قرار دهید. فاصله مرکز شهر تبریز تا فرودگاه، چیزی حدود ۲۰ دقیقه است.

پارکینگ فرودگاه بین‌المللی شهید مدنی تبریز

یکی از امکاناتی که فرودگاه شهید مدنی تبریز به مسافران ارائه می‌دهد، پارکینگ طبقاتی با ظرفیت بالاست. شما با خیالی راحت می‌توانید خودروی شخصی خود را برای مدت طولانی در این پارکینگ قرار داده و در قبال آن مبلغی پرداخت کنید.

چگونه از فرودگاه بین‌المللی هاشمی نژاد مشهد به مرکز شهر برویم؟

آدرس فرودگاه مشهد: مشهد، میدان پانزده خرداد، انتهای بلوار جمهوری اسلامی

در پرواز تبریز – مشهد، فرودگاه مقصد شما، فرودگاه بین‌المللی هاشمی‌نژاد مشهد خواهد بود. این فرودگاه یکی از پرترددترین فرودگاه‌های ایران است و برای سهولت جابه‌جایی مسافران، راه‌های مختلفی وجود دارد. فرودگاه شهید هاشمی‌نژاد حدودا در ۸ کیلومتری مرکز شهر قرار گرفته است.

  • برای جابه‌جایی با مترو، سوار متروی ایستگاه فرودگاه یا غدیر به سمت ایستگاه وکیل‌آباد شوید. ساعت کاری این خط مترو از ۶ صبح تا ۱۰:۳۰ شب است.
  • از تاکسی‌های مستقر در محیط فرودگاه یا تاکسی‌های گذری بیرون از فرودگاه استفاده کنید.
  • اگر مقصدتان حرم است، سوار خط ۷۷ اتوبوس شوید و حدود ۲۰ دقیقه بعد به مقصد برسید.