پارک Fragrant Hills ، تپه های معطر پکن

معرفی و تصاویر

پارک تپه‌های معطر یا Fragrant Hills که به نام زیانگ شان Xiangushan نیز شناخته می‌شود، در فاصله ۲۰ کیلومتری مرکز شهر و در شمالی‌ترین نقطه شهر پکن قرار گرفته است.

تپه های معطر پکن

تاریخچه پارک Fragrant Hills (زیانگ شان)

این پارک که مساحتی حدود ۱ میلیون و ششصد هزار متر مربع دارد، به دلیل داشتن سبک معماری امپریالیستی و آثار فرهنگی و تاریخی بسیار زیاد و ارزشمند، شهرت فراوانی دارد. در داستان‌های چینی از پارک تپه‌های معطر به عنوان باغ سلطنتی نام برده شده است. در دوران سلسله جین، امپراطور شیزونگ دستور ساخت معبدی به نام Yong’an را در بالای تپه‌های معطر داد که امروزه به نام معبد شیانگ شان معروف است. در دوران حکومت امپراطور ژانگ زونگ از سلسله جین، Huijinglou و محراب Jixing بر فراز تپه ساخته شدند. در سال ۱۷۹۵، دولت سلسله چینگ با صرف هزینه بسیار و با استفاده از نیروی انسانی فوق‌العاده زیاد، ساخت و گسترش این معبد را ادامه داد.

پارک تپه های معطر پکن

علت نامگذاری  Fragrant Hills Park

نام تپه‌های معطر که در ارتفاع ۵۵۷ متری از سطح دریا قرار دارند نه از هوای تازه و نه رایحه طبیعت که از بوی خوش خود تپه‌ها گرفته شده است. بزرگ‌ترین ستون سنگی در این پارک روی قله قرار دارد و صبح‌ها به خصوص هنگام گرگ و میش، این ستون سنگی در هاله‌ای از ابر و مه پوشیده شده و از دور شبیه به یک مشعل بزرگ به نظر می‌رسد. در واقع حلقه ابر و مه اطراف این تپه شبیه به دودی خوشبو به نظر می‌رسند و به همین دلیل است که نام آن را Xiangushan یا تپه‌های معطر نهاده‌اند.

ساختمان پارک تپه های معطر پکن

پارک زیانگ شان و جذابیت های آن برای گردشگران

بازدیدکنندگان پارک تپه های معطر اغلب تحت تاثیر برگ‌های قرمز رنگ بوته‌های سماق قرار می‌گیرند. این برگ‌ها، یکی از جذاب‌ترین و زیباترین مناظر شهر پکن در فصل پاییز هستند و باعث می‌شوند که تپه از دور رنگی شبیه خون داشته باشد. این برگ‌ها در اثر یخ زدگی به رنگ بنفش- قرمز در می‌آیند. جالب است بدانید که این درختان در زمان امپراطور چیان لونگ از سلسله چینگ کاشته شده‌اند و امروزه تعداد آن‌ها به ۹۴۰ هزار عدد رسیده و منطقه Fragrant Hills به جنگلی از درختان سماق تبدیل شده است.

آلاچیق در تپه های معطر پکن

معابد و ساختمان های پارک Fragrant Hills

در داخل پارک Fragrant Hills، شما می‌توانید معبد Luminous و Jianxinzhai را مشاهده نمایید. معبد Luminous ساختاری شبیه به صومعه‌های تبتی سال ۱۷۸۰ دارد. قابل توجه‌ترین ساختمان این معبد، بتکده‌ای ۸ ضلعی با کاشی‌های لعابی است که ۳۰ متر ارتفاع دارد و ۸ زنگ بر ۸ برآمدگی لبه بام آن قرار گرفته است. در پارک تپه های معطر وقتی از معبد Luminous به سمت شمال حرکت کنید، دیواری را خواهید دید که داخل آن معبد Jianxizhai قرار گرفته است. این معبد سالم‌ترین اثر تاریخی حفظ شده در پارک تپه‌های معطر است. معبد Jianxizhai در سال ۱۵۲۲ ساخته شده و در سال ۱۷۹۶ بازسازی گردیده است.

تپه های معطر پکن

در فصول مختلف سال، پارک تپه های معطر منظره متفاوتی دارد پس اگر قصد سفر به پکن را دارید حتما Xiangushan زیبا سری بزنید.

اگر قصد بازدید از پارک Fragrant Hills را دارید

  • آدرس: منطقه Haidian، Xiangshan Lu
  • تلفن: ۸۶-۱۰-۶۲۵۹۱۱۵۵, ۸۶-۱۰-۶۲۵۹۱۲۶۴
  • مسیر: اتوبوس های شماره ۳۶۰, ۳۱۸, ۷۱۴, ۷۳۳, ۷۳۷, ۸۳۳ و ۹۰۴

گردآوری شده در تحریریه نیل گشت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *