پل نانپو شانگهای، پل شگفت انگیز پیچ در پیچ!

معرفی و تصاویر

پل نانپو شانگهای اولین پلی است که از روی رودخانه هانگپو می‌گذرد، این پل که در وسط شانگهای قرار دارد محله پودونگ را از طریق رودخانه به شانگهای متصل می‌کند. پل و حلزونی‌های آن اصلی‌ترین راه ارتباطی در رودخانه مابین خیابانهای جانگشان جنوبی و لوجیابینگ است. پل نانپو یکی از مشارکت‌کننده های اصلی در جهت توسعه منطقه پودونگ است. طراحی ویژه پل و موقعیت آن یک جدابیت برای افراد محلی و مسافران ایجاد کرده است که بیشتر تماشاگرها شب هنگام به سوی آن گسیل می شوند.

تاریخچه پل نانپو شانگهای

رودخانه هانگپو در ربان چینی به مفهوم مادر رودخانه ها تلقی می شود و مردم این رودخانه را مهد رشد و تمدن می دانند. با این وجود، از انجا که این رودخانه عظیم منطقه پودونگ را از منطقه پر رونق پوکسی جدا کرده بود، به وجود آمدن این پل عظیم برای بسیاری از چینی های قدیمی همچون یک آرزوی بزرگ بوده.

پل نانپو شانگهای

ساخت پل نانپو شانگهای

در ابتدا این پروژه در ۱۵دسامبر (December) 1988 شروع و در ۲۰جون (june) 1991 به اتمام رسید و پس از گذشت زمان و با توجه به نیازهای مختلف همچون ترافیک و… دستخوش توسعه های عظیم گردید که در برهه ای از زمان ۸۲۰ میلیون یوان برای توسعه بیشتر در این پروژه سرمایه گذاری شده است.

پل نانپو شانگهای

طول کلی این پل ۳۴۶/۸ متر است که بر اساس سازمان های سیم بکسلی ساخته شده است. این پل ۲ برج اصلی با سیم های ۲تایی دارد. ارتفاع آن ۱۵۰متر است و به شکل حرف H در زبان انگلیسی است. هر سمت از پل ۲۲ جفت کابل فولادی که از دور دست به شکل ۲ پنکه دیده می شود. این پل دارای بخش های جانبی هم هست.

بخش اصلی پل ترکیبی از سازه های فولادی و بتون است. سطح پائینی عرشه پل از فریم هایی با میله های فولادی و سطح بالایی آن با بتون تقویت شده است.

توصیف کلی این پل به هیچ وجه با نگاه عمیق و کارشناسانه از نزدیک قابل قیاس نخواهد بود.

اطلاعات مورد نیاز برای بازدید

  • آدرس:خیابان نانما و شماره ۱۴۱۰
  • ساعات بازدید برای آسانسور: ۸:۳۰ – ۱۶:۳۰

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *