نقشه های مهم کشور چین

زمانی که برای اولین بار وارد کشوری می شوید، با موقعیت جغرافیایی شهرها و اماکن مختلف، دسترسی های جاده ای و حمل و نقل عمومی آن آشنایی ندارید. بنابراین مهمترین دغدغه شما یافتن راحتترین و سریع ترین راه برای رسیدن به مقصد مورد نظرتان است. چین، کشوری پهناور با قدمتی بسیار زیاد است. شاید به […]

زمانی که برای اولین بار وارد کشوری می شوید، با موقعیت جغرافیایی شهرها و اماکن مختلف، دسترسی های جاده ای و حمل و نقل عمومی آن آشنایی ندارید. بنابراین مهمترین دغدغه شما یافتن راحتترین و سریع ترین راه برای رسیدن به مقصد مورد نظرتان است. چین، کشوری پهناور با قدمتی بسیار زیاد است. شاید به عنوان یک مسافر بدون استفاده از نقشه‌ها نتوانید مسیر و مقصد خود را به تنهایی پیدا کنید. در اینجا نقشه های کشور چین در اختیار شما قرار داده شده است. به کمک آن‌ها، تا حدودی و بدون نیاز به راهنما، در شهرها و روستاهای کشور چین به گشت و گذار بپردازید.

نقشه های کشور چین: نقشه توریستی

نقشه توریستی یا همان نقشه گردشگی کشور چین، به شما کمک می کند تا به راحتی با مهمترین جاذبه های گردشگری این کشور آشنا شوید. شما می توانید موقعیت مکانی آنها را نسبت محلی که در آن اقامت دارید بسنجید. برای آشنایی بیشتر با این جاذبه های گردشگری می توانید به دیگر مطالب وبلاگ نیل گشت سری بزنید.

نقشه های کشور چین: مسیر راه آهن

مهمترین نوع حمل و نقل بین شهری در کشور چین برای مسافت های طولانی، مسافرت با قطار است. مسیر های ریلی راه آهن این کشور و موقعیت ایستگاه های مختلف آن در این نقشه در دسترس شماست. پس از بررسی آن می توانید برای تهیه بلیط قطار اقدام کنید. فراموش نکنید که سرعت انواع قطارها در چین با هم متفاوت است. انتخاب درست شما در زمانبدنی برنامه سفرتان تاثیر خواهد داشت.

نقشه های کشور چین: رودخانه‌های اصلی

رودهای کشور چین از مهمترین جاذبه های گردشگری آن هستند. در حاشیه این رودها زیستگاه های طبیعی و حتی ساخت و سازهای مصنوعی بر جذابیت این مناطق برای بازدید می افزایند. از جمله این مناطق می توان به محوطه‌ ی تراس‌ های برنجی یوان‌ یانگ، رودخانه لی، پل یانگ میزو، هانگژو، دره جیو ژایگو، نامستو، پل مارکوپولو و بسیاری دیگر اشاره کرد. در این نقشه به مسیر همه رودخانه هاای کشور چین در دسترس شماست.

نقشه های کشور چین: نقشه حمل و نقل

این نقشه مسیر راه های ارتباطی بین شهری در کشور چین را نشان می دهد. اگر برای حمل و نقل در چین انتخاب شما مسیرهای جاده ای آن است، با بررسی این نقشه می توانید راه های دسترسی و ارتباط میان شهرها را بررسی کنید.

از کشور چین چه می‌دانید؟

کشور چین، یکی از وسیع‌ترین کشورهای دنیا، دارای چشم اندازهای طبیعی متنوعی است. تمدن چین باستان یکی از کهن‌ترین تمدن‌های تاریخ است. این کشور در سواحل حاصل‌خیز رود زرد که در دشت شمال چین جاری‌ست شکوفا شد. بنابراین چین یکی از مقاصد گردشگران سراسر جهان است. در ادامه نقشه چین، این کشور پهناور ارائه گردیده است. چین با نام رسمی جمهوری خلق چین (به چینی: 中华人民共和国)، کشوری است که در شرق قاره آسیا واقع شده است. چین پرجمعیت‌ترین کشور دنیا با بیش از ۱٬۳ میلیارد نفر سکنه‌است. این کشور توسط حزب کمونیست چین در قالب نظام تک‌حزبی اداره می‌شود. این حزب بر ۲۲ استان، ۵ منطقهٔ خودمختار، ۴ شهر با مدیریت مستقیم (پکن، تیانجین، شانگهای و چونگ‌کینگ) و ۲ منطقهٔ اداری ویژهٔ بسیار خودمختارِ هنگ کنگ و ماکائو حکومت می‌کند. پایتخت کشور پکن است.

https://www.nilgasht.ir/%d8%ad%d9%85%d9%84-%d9%88-%d9%86%d9%82%d9%84-%d8%af%d8%b1-%da%a9%d8%b4%d9%88%d8%b1-%da%86%db%8c%d9%86/

موقعیت جغرافیایی چین

جمهوری مردمی چین با حدود ۹٫۶ میلیون کیلومتر مربع سومین یا چهارمین کشور وسیع دنیا محسوب می شود. این کشور دومین کشور بزرگ دنیا از نظر وسعت خاکی (بدون احتساب آب‌های داخلی) است.

چین چشم‌اندازهای طبیعی متنوعی دارد. از استپ‌های جنگلی و بیابان‌هایی چون گبی و تکله‌مکان در ناحیهٔ خشک شمالی نزدیک به مغولستان و سیبری ِ روسیه گرفته تا جنگل‌های زیرگرمسیری در سرزمین‌های مرطوب جنوبی نزدیک به ویتنام، لائوس و برمه. مناطق غربی کشور ناهموار است. رشته‌کوه‌های هیمالیا و تیان شان مرز طبیعی آن را با هند و آسیای میانه ترسیم می‌کنند. در مقابل، نواحی شرقی این کشور کم‌ارتفاع است. این نواحی با ساحلی به طول ۱۴٫۵۰۰ کیلومتر در جنوب شرقی با دریای جنوب چین و در شرق با دریای شرق چین همسایه‌است. در سوی دیگر آن تایوان، کره و ژاپن قرار گرفته‌اند.

تاریخ سیاسی کشور چین

تمدن چین باستان یکی از کهن‌ترین تمدن‌های تاریخ است. این تمدن در سواحل حاصل‌خیز رود زرد که در دشت شمال چین جاری‌ست شکوفا شد. نظام سیاسی چین بیش از ۶ هزار سال مبتنی بر سلطنت مطلقهٔ موروثی بود. نخستین دودمان پادشاهی این کشور دودمان شیا در حدود ۲ هزار سال پ.م بود. اما نخستین حکومتی که چین را متحد کرد دودمان چه‌این در ۲۲۱ پ.م بود. آخرین دودمان پادشاهی این کشور هم چینگ بود که در ۱۹۱۱ با تشکیل جمهوری چین به رهبری کومینتانگ حزب ملی چین، نابود شد. چین در نیمهٔ اول سدهٔ بیستم میلادی در دریایی از اختلافات و جنگ‌های داخلی غوطه‌ور بود که کشور را به دو اردوگاه سیاسی عمده تقسیم کرده بود؛ کومینتانگ و حزب کمونیست چین. مخاصمات اصلی در ۱۹۴۹ با پیروزی کمونیست‌ها در جنگ داخلی و تأسیس جمهوری مردمی چین در سرزمین اصلی پایان یافت. جمهوری چین به رهبری کومین‌تانگ پایتخت خود را به تایپه در تایوان منتقل کرد. حکومت آن امروزه به تایوان، کینمن، ماتسو و چند جزیره دوردست دیگر محدود شده‌است.
 

کشور چین، ابر قدرت اقتصادی

از آن هنگام جمهوری مردمی چین و جمهوری چین درگیر اختلافات سیاسی شدیدی با یکدیگر در مورد حق حاکمیت و وضعیت سیاسی تایوان بوده‌اند. از هنگام اجرای اصلاحات اقتصادی در چین برای پی‌ریزی یک اقتصاد مدرن، چین یکی از سریع‌ترین رشدهای اقتصادی دنیا را داشته‌است. این کشور هم‌اکنون بزرگترین صادرکننده و دومین واردکنندهٔ بزرگ کالا است. کشور چین دومین اقتصاد بزرگ دنیا بر پایهٔ تولید ناخالص داخلی را در اختیار دارد. چین عضو دائم شورای امنیت سازمان ملل و سازمان‌های چندجانبه‌ای همچون سازمان تجارت جهانی، اپک، سازمان همکاری شانگهای و گروه ۲۰ است. چین به عنوان کشوری دارای سلاح هسته‌ای از بزرگترین ارتش دائمی دنیا و دومین بودجه دفاعی بزرگ دنیا برخوردار است. چین همچنین از سوی برخی از دانشگاهیان، تحلیل‌گران نظامی، اقتصادی و سیاسی یک ابرقدرت بالقوه لقب گرفته‌است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *